PROPOWER-1.8V-KIT
Mfr.Part #
PROPOWER-1.8V-KIT
Manufacturer
Crystek Corporation
Description
KIT IN-LINE REGULATOR +1.8V
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
250mA
Display Type :
No Display
Features :
Number of Characters :
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Type :
In-Line Regulator
Voltage - Output :
1.8VDC
Voltage - Supply :
2.3VDC ~ 6VDC