CRBR-3.3-5.0V-KIT
Mfr.Part #
CRBR-3.3-5.0V-KIT
Manufacturer
Crystek Corporation
Description
KIT IN-LINE REGULATOR 3.3V/5.0V
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
250mA, 250mA
Display Type :
No Display
Features :
Number of Characters :
Number of Outputs :
2
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Type :
In-Line Regulator
Voltage - Output :
3.3VDC, 5VDC
Voltage - Supply :
5.5VDC ~ 6VDC