ASPI-4030S-2R2N-T
Mfr.Part #
ASPI-4030S-2R2N-T
Manufacturer
Abracon
Description
FIXED IND 2.2UH 2.95A 30MOHM SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.9A
Current Rating (Amps) :
2.95 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
52MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%