506WLSM2R00KT277T
Mfr.Part #
506WLSM2R00KT277T
Description
FIXED IND 2UH 277MA 1.6 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
277 mA
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm
Inductance :
2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%