506WLSN10R7KT150T
Mfr.Part #
506WLSN10R7KT150T
Description
FIXED IND 10.7UH 150MA 7.1OHM SM
Stock
52
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
7.1Ohm
Inductance :
10.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%