506WLSM3R80KT182T
Mfr.Part #
506WLSM3R80KT182T
Description
FIXED IND 3.8UH 182MA 3.7OHM SMD
Current Rating (Amps) :
182 mA
DC Resistance (DCR) :
3.7Ohm
Inductance :
3.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%