CPLL66-4240-4240
Mfr.Part #
CPLL66-4240-4240
Manufacturer
Crystek Corporation
Description
IC VCO PLL/SYNTH 4240MHZ SMD
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Differential - Input:Output :
Divider/Multiplier :
Frequency - Max :
4.24GHz
Input :
Clock
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
Clock
Package / Case :
22-SMD, No Lead
PLL :
Yes
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
Supplier Device Package :
0606
Type :
Clock/Frequency Synthesizer (RF)
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V