600S100JT250XT
Mfr.Part #
600S100JT250XT
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
10 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V