530Z104KT10T
Mfr.Part #
530Z104KT10T
Manufacturer
American Technical Ceramics
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V