PV200CUSB
Mfr.Part #
PV200CUSB
Manufacturer
Tripp Lite
Description
INVERTER 200W 12VDC 2OUTLET
Stock
9
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
2
Connector - AC Output :
NEMA 5-15R (2)
Connector - Voltage Input :
Cigarette Lighter Plug
Features :
USB Port(s)
Power - Output Continuous :
200 W
Power - Output Surge :
400 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Remote Capability :
No
Type :
Inverter
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Output :
120VAC