12V-SB-CW-12M
Mfr.Part #
12V-SB-CW-12M
Manufacturer
Inspired LED
Description
LED ENG COOL WHT 6000K 12M REEL
Manufacturer :
Inspired LED
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
6000K
Color :
White, Cool
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
CRI (Color Rendering Index) :
92
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Height :
1.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
100lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
12000mm L
Temperature - Test :
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V