24V-MB240-3000K-39FT
Mfr.Part #
24V-MB240-3000K-39FT
Manufacturer
Inspired LED
Description
LED 24V 3000K WHITE 36LED/FT
Manufacturer :
Inspired LED
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
CRI (Color Rendering Index) :
94
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Height :
1.52mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
12000mm L
Temperature - Test :
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V