W22UNR-120LG-WLG
Mfr.Part #
W22UNR-120LG-WLG
Manufacturer
c3controls
Description
22MM UBDY 120V GN NR LED/LENS
Stock
159
Manufacturer :
c3controls
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3.5mA
Features :
Ingress Protection :
IP66, IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
2000mcd
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
110V ~ 130V