PSA-A45WM-U
Mfr.Part #
PSA-A45WM-U
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC WALL MNT ADAPT 5V-20V 45W
Stock
9
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A, 3A, 3A, 2.25A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
45 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V, 20V