96PSA-A36W12R1-3
Mfr.Part #
96PSA-A36W12R1-3
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Stock
5
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cUL, FCC, GS, PSE, RCM
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C6
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
36 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V