PLC-025S175D
Mfr.Part #
PLC-025S175D
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-14V 1.75A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
1.75A
Dimming :
Analog
Efficiency :
81%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP65
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output :
5 ~ 14V