CRBAMP-100-6000
Mfr.Part #
CRBAMP-100-6000
Manufacturer
Crystek Corporation
Description
IC RF AMP 100MHZ-6GHZ
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
60mA
Frequency :
100MHz ~ 6GHz
Gain :
18dB
Mounting Type :
Noise Figure :
3.5dB
P1dB :
17dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Obsolete
RF Type :
Supplier Device Package :
Test Frequency :
100MHz ~ 6GHz
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V