ABBTM-2.4GHZ-T
Mfr.Part #
ABBTM-2.4GHZ-T
Description
RX TXRX MOD BLUETOOTH CHIP SMD
Antenna Type :
Integrated, Chip
Data Rate :
115.2kbps
Frequency :
2.4GHz
Memory Size :
8MB Flash
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
34-SMD Module
Protocol :
Bluetooth v2.0 +EDR, Class 2
Utilized IC / Part :
BlueCore4
Voltage - Supply :
2.2V ~ 4.2V