ABBTM-2.4GHZ-52-T
Mfr.Part #
ABBTM-2.4GHZ-52-T
Description
RX TXRX MODULE BLUETOOTH SMD
Antenna Type :
Antenna Not Included
Frequency :
2.4GHz
Memory Size :
16MB Flash
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
42-SMD Module
Protocol :
Bluetooth v2.1, Class 2
Sensitivity :
-93dBm
Utilized IC / Part :
CC2540
Voltage - Supply :
1.5V, 3.3V