ABBTM-2.4GHZ-33
Mfr.Part #
ABBTM-2.4GHZ-33
Description
RX TXRX MOD BLUETOOTH CHIP SMD
Antenna Type :
Integrated, Chip
Frequency :
2.4GHz
Memory Size :
8MB Flash
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
12-SMD Module
Power - Output :
4dBm
Protocol :
Bluetooth v2.1
Utilized IC / Part :
EM250
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V