G6K-2F-RF-TR03DC12
Mfr.Part #
G6K-2F-RF-TR03DC12
Manufacturer
Omron Electronic Components
Description
RELAY RF DPDT 1A 12V
Stock
763
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
High Frequency (RF) Relays
Coil Current :
9.1 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
3 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Release Time :
3 ms
Switching Voltage :
125VAC, 60VDC - Max