RIM-ODC24M
Mfr.Part #
RIM-ODC24M
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
SLIM LINE OUTPUT MOD 24V
Stock
38
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Color :
Red
Current - Input :
14 mA
Current - Output :
50mA
Features :
Product Status :
Active
Style :
Turn Off Time :
Turn On Time :
Type :
DC Output Module
Voltage - Input :
32VDC
Voltage - Output :
60VAC