CMF603K3200FHEK
Mfr.Part #
CMF603K3200FHEK
Manufacturer
TubeDepot
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Stock
397
Manufacturer :
TubeDepot
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
3.32 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%