PTA1543-2010CIB203
Mfr.Part #
PTA1543-2010CIB203
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
SLIDE POT 20K OHM 0.05W TOP 15MM
Stock
996
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Resistance :
20 kOhms
Tolerance :
±20%
Travel Range :
15mm