ASR-SIM240D10RW-LQ
Mfr.Part #
ASR-SIM240D10RW-LQ
Manufacturer
Altran Magnetics, Inc.
Description
MINI TYPE SINGLE POLE PANEL MOUN
Stock
75
Manufacturer :
Altran Magnetics, Inc.
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
10 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Quick Connect, Disconnect
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V